czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3204

O chuliganach i fair play w ZSS nr 4

Czym się różni kibic od chuligana, co to jest fair play, czy kibicowanie jest ważne dla piłkarzy? Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach- Dziedzicach realizuje program "Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń".

Reklama

Szkoła zaprosiła na spotkanie z uczniami Sławomira Cienciałę i Dariusza Kołodzieja, zawodników bielskiego Podbeskidzia zespołu T-Mobile Ekstraklasy.

ZSS nr 4 składa się z podstawówki, gimnazjum, szkoły zawodowej oraz przysposobienia do zawodu. Uczy się tu młodzież z upośledzeniem lekkim i umiarkowanym. Program "Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń" jest realizowany w tym roku szkolnym. - Chcemy zmniejszyć zachowania agresywne w szkole, nauczyć uczniów tolerancji i rozwiązywania konfliktów - mówi psycholog Agnieszka Szewczulak.

Uczeń gimnazjum, Adam jest na meczu piłkarskim praktycznie co tydzień. Jego starszy kolega, Łukasz ze szkoły zawodowej także jest kibicem. Dobrze wiedzą, jak powinno wyglądać kibicowanie.

- Głośno, kulturalnie powinno się wspierać swój klub.
Kiedy zespół straci bramkę to, musimy wierzyć i wspierać ich - mówi Adam. - Można powiedzieć, że więcej jest przekleństw, bijatyk, ale według mnie to nie jest potrzebne - mówi Łukasz.

Program "Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń" potrwa do końca roku szkolnego. Składa się z 10 takich spotkań. Gośćmi młodzieży będą jeszcze m.in. strażacy, członkowie PCK, czy prawnik. W ramach programu będą również konkursy plastyczne dla uczniów. Placówka otrzyma certyfikat "Bezpieczna szkoła".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.