czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2011
  • wyświetleń: 5577

Jest dotacja, będzie nowa droga

Nasza gmina otrzyma dotację w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój" na budowę drogi gminnej łączącej ulicę Legionów z ulicą Sobieskiego.

Reklama

Dzięki wsparciu pozyskanemu na realizację tej inwestycji gmina może liczyć na dofinansowanie w wysokości ponad 430 tys. zł. Wartość całego projektu szacowana jest na ponad 2 mln zł. Sama budowa ruszy już na wiosnę przyszłego roku a nowa droga oddana zostanie do użytku najpóźniej w listopadzie 2012 r.

Zadanie zostało wstępnie podzielone na 2 elementy składowe - przebudowę odcinka ul. Legionów wraz z budową ronda w skrzyżowaniu z nową drogą oraz budowę samej nowej drogi aż do ul. Sobieskiego.

Nowa droga będzie posiadać dwa pełne pasy ruchu o szerokości 3,0 m. Po obydwu stronach jezdni przewidziano wykonanie chodników dla pieszych a po stronie południowej dodatkowo ścieżkę rowerową. Dla polepszenia warunków i bezpieczeństwa osób korzystających z komunikacji publicznej, w miejscu lokalizacji przystanków, zostały zaprojektowane zatoki autobusowe usytuowane na wylotach z ronda.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.