Wiadomości

  • 27 grudnia 2011
  • 30 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2540

Ostrożnie z fajerwerkami

Święta i Nowy Rok to okres, w którym rozpoczyna się sezon na różnego rodzaju środki pirotechniczne. Jak co roku policja apeluje do wszystkich osób używających fajerwerków oraz petard o rozwagę i ostrożność.

Jak zaznacza policja, apele i surowe przepisy nie trafiają do sprzedawców, a widok dzieci bawiących się petardami jest dość powszechny. Kontrole sklepów i stoisk, w których sprzedaje są artykuły pirotechniczne, nie zawsze przynoszą spodziewany efekt dotyczący sprzedaży tych artykułów nieletnim. Niestety dość często zdarza się, że petardy i fajerwerki kupują i dają dzieciom rodzice.

Policjanci przypominają, że niewłaściwe postępowanie z tego typu wyrobami może skończyć się tragicznie. Zdarzają się zranienia, poparzenia oraz trwałe okaleczenia osób.

Sprzedający artykuły pirotechniczne mogą, jak co roku spodziewać się w tym okresie kontroli, których celem będzie sprawdzenie czy oferowany przez nich towar nie jest przeterminowany oraz czy handlowcy nie łamią przepisów sprzedając fajerwerki i petardy nieletnim.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.