Wiadomości

  • 27 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2258

Kolejarze nie będą strajkować

Pasażerowie nie muszą się bać. Nie będzie strajku w Przewozach Regionalnych. Kolejarze doszli do porozumienia z przedstawicielami rządu i samorządu. Związkowcy z kolejarskiej Solidarności wracają do rozmów w ramach tzw. szczytu kolejowego.

Utrudnienia w ruchu pociągów
Kolejarze nie będą strajkować


Do połowy stycznia konwent marszałków ma opracować projekt zmian w spółce. Szczyt kolejowy rozpocznie się 19 lub 20 stycznia - informuje Radio Bielsko. Spotkanie ma wypracować ostateczne rozwiązania dotyczące przyszłości Przewozów Regionalnych.

17 sierpnia w Przewozach Regionalnych został przeprowadzony 24-godzinny strajk generalny. Tydzień później kolejarze zawiesili protest w zamian za obietnice powołania szczytu kolejowego. Prowadzone do tej pory rozmowy nie zadowoliły kolejarzy, stąd pojawiła się groźba strajku, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Na szczęście dla pasażerów przedświąteczne rozmowy przyniosły przełom i strony są zadowolone z efektów.

Do tej pory związkowcy sprzeciwiali się pomysłowi marszałka województwa śląskiego. Adam Matusiewicz chciał podzielić Przewozy Regionalne na 16 niezależnych spółek zarządzanych przez poszczególne samorządy. Wiadomo też, że związkowcy będą przeciwni zwolnieniom i likwidacji deficytowych połączeń.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.