Wiadomości

  • 4 stycznia 2012
  • wyświetleń: 6285

Rozbudują szkołę w Zabrzegu

Podczas gdy większość samorządów wprowadza oszczędności w oświacie, czechowicka gmina inwestuje w edukację. - To konieczność - przekonywał na antenie Radia Bielsko burmistrz Marian Błachut.

Zespół Szkół Londzina w Zabrzegu szkoła
Zespół Szkół im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Jedną z ważniejszych inwestycji, planowanych na 2012 r. jest rozbudowa szkoły podstawowej i gimnazjum w Zabrzegu. - Może to budzić emocje, ale jest to chyba najbardziej oczekiwana inwestycja. Obecnie w jednym budynku uczą się dzieci z podstawówki i młodzież z gimnazjum. To nie są odpowiednie warunki do nauki - powiedział. Rozbudowa potrwa 2 lata.

Około 20 mln zł znalazło się przy pozycji: wydatki majątkowe (inwestycje) w budżecie Czechowic- Dziedzic w tym roku. To podobnie, jak w poprzednich latach. Czechowicka gmina ciągle usuwa skutki powodzi z maja 2010 roku. W minionym roku rozpoczęto roboty na ulicy Wodnej, która w 2012 roku ma być gruntownie przebudowana.

- To ogromna inwestycja, łącznie z budową nowego odcinka w nowym miejscu, tam gdzie ulica jest najniżej położona i w pierwszej kolejności zalewana podczas powodzi - mówi burmistrz Błachut.

aka / czecho.pl

źródło: Radio Bielsko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS w Zabrzegu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj