Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2506

Porywisty wiatr w regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o bardzo silnych podmuchach wiatru w naszym regionie. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 50 km/h, w porywach od 72 do 80 km/h. ( w obszarach podgórskich od 75 do 90 km/h; w szczytowych partiach Beskidów od 90 do 110 km/h,).

Strażacy apeluje aby zamknąć i zabezpieczyć okna i drzwi balkonowe.

- Należy zabrać z balkonów i parapetów okien przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Nie należy parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków. Podróżując samochodem, zachowajmy szczególną ostrożność wyjeżdżając na otwartą przestrzeń. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmujmy się napraw na własną rękę, zadzwońmy do odpowiednich służb - mówi rzecznik prasowy bielskiej Państwowej Straży Pożarnej Patrycja Pokrzywa.

Do tej pory w Bestwince strażacy usuwali złamany konar, który spierał się o linię energetyczną. Po odcięciu zasilania drzewo pocięto i usunięto na pobocze drogi.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.