czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2012
  • wyświetleń: 7285

Ranking szkół: 72. miejsce liceum

Perspektywy i Rzeczpospolita kolejny raz ogłosiły ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Na 72. miejscu w województwie śląskim znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie.

Zjazd absolwentów na jubileusz liceum
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach


ZSTiL
Technikum nr 1 w ZSTiL im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach · fot. nan


To awans placówki, bowiem przed rokiem w tym samym rankingu została sklasyfikowana na 94. miejscu w województwie. Wówczas ten wynik spotkał się z dużą krytyką czechowiczan - zobacz.

Czechowicka szkoła była uwzględniana tylko w rankingu wojewódzkim, ponieważ nota, którą otrzymała nie pozwoliła jej zmieścić się w finałowym rankingu 500. najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju.

Pierwsze miejsce w Polsce zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu, a ze szkół w naszym regionie najwyżej oceniono bielskie V Liceum Ogólnokształcące.

W rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.

Wraz z rankingiem LO powstał również ogólnopolski ranking techników. Technikum nr 1 w ZSTiL im. Stanisława Staszica znalazło się na 76. pozycji w województwie, jednak w kraju zajęła miejsce poza 250 notowanymi placówkami i nie znalazła się w podsumowaniu ogólnopolskim. To również postęp, ponieważ przed rokiem w rankingu techników nie znalazła się żadna ze szkół z Czechowic-Dziedzic.

Pierwsze miejsce w Polsce zajęło Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. w Lublinie, a ze szkół w naszym regionie najwyżej oceniono wodzisławskie Technikum nr 3 w ZS Technicznych.

Technika oceniane za pomocą pięciu kryteriów. To: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, egzamin zawodowy oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.