czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2004
  • wyświetleń: 1223

Medal za odwagę

Reklama

Stanisław Witoszek, konserwator z Zespołu Szkół "Silesia" otrzymał w czwartek, 14 października, Krzyż Zasługi przyznany przez ministra edukacji i sportu. Pan Witoszek został nagrodzony za to, że uratował życie nauczycielowi wychowania fizycznego Leszkowi P., gdy w szkole wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło 19 maja.

W chwili wybuchu w szkole była przerwa. Dlatego też w pobliżu gabinetu wuefistów, gdzie nastąpiła eksplozja nie było uczniów. Gdy Leszek P. wybiegł w płonącym ubraniu na korytarz, Stanisław Witoszek chwycił za gaśnicę i ugasił ogień. Chwilę później pobiegł do miejsca, gdzie wybuch pożar. Dzięki niemu ogień nie rozprzestrzenił się na salę gimnastyczną z drewnianym parkietem. - Tuż po wybuchu zimną krew zachował woźny, emerytowany górnik, który uratował rannego nauczyciela - tłumaczy dyrektor szkoły Mariusz Karczewski.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa

Przypominamy, że na portalu czecho.pl trwają aukcję na rzecz poszkodowanego w wybuchu nauczyciela - czecho.pl/menu_boczne/aukcje.php class=dodaj>zobacz.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.