czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 stycznia 2012
  • wyświetleń: 4633

Będą nowe inwestycje w BPTL

Po niemrawych początkach, problemach z zagospodarowaniem hangarów i znalezieniem chętnych na działalność jest szansa, że Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie wreszcie rozwinie skrzydła - czytamy w "Polsce. Dzienniku Zachodnim".

BPTL: Orka EM-11c i silnik Boeinga
Inwestorzy chcą, aby w Kaniowie mogły lądować coraz większe samoloty.


W planach jest wydłużenie pasa startowego, budowa kolejnych hal i powstanie centrum transferu technologii, w którym będą prototypownia oraz pracownie wzornictwa i designu. Wszystko to ma być zrealizowane w niedalekiej przyszłości.

Obecnie pas startowy ma 700 metrów, co pozwala na lądowanie i start awionetek. Gdyby jednak pas miał 1,6 km długości, to w Kaniowie mogłyby lądować czarterowe samoloty 60-70-osobowe - informuje gazeta. Inwestycja zostanie przeprowadzona w kilku etapach. Najpierw dobudowanych zostanie 400 metrów, co umożliwi lądowanie samolotom 20-osobowym.

BPTL prowadzi również rozmowy z bielskim starostwem dotyczące przejęcia zaniedbanych warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie mogłyby kształcić się kadry, np. mechaników lotniczych.

aka / czecho.pl, źródło: Polska. Dziennik Zachodni

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.