Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 stycznia 2012
  • wyświetleń: 5307

Likwidacja złodziejskiej szajki

Policjanci z Czechowic-Dziedzic rozbili złodziejską szajkę. Zatrzymani nastolatkowie w wieku 15 i 17 lat mają na swoim koncie kilkanaście włamań do altan i budynków gospodarczych.

W ostatnim czasie czechowiccy policjanci otrzymywali informacje o licznych włamaniach do altan i budynków gospodarczych. Prowadzone w tej sprawie czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia, że związek z tymi zdarzeniami mogą mieć dwaj młodzi czechowiczanie. Sprawcy nie kryli zdziwienia, gdy policjanci zapukali do ich drzwi. Nie spodziewali się bowiem zatrzymania.

Śledczy ustalili, że swój przestępczy proceder prowadzili od listopada zeszłego roku. W tym czasie dopuścili się szeregu włamań do altan na terenie ogródków działkowych przy ul. Węglowej i Kaniowskiej. Okradali też budynki gospodarcze. Ich łupem padały wszystkie przedmioty, które przedstawiały wartość i można je było szybko spieniężyć. Kradli elektronarzędzia, kosiarki i narzędzia ogrodnicze. W dniach pomiędzy 8 a 10 stycznia włamali się między innymi do budynku gospodarczego przy ul. Górniczej, z którego skradli piłę elektryczną powodując straty w wysokości 600 zł. Udowodniono im dokonanie dziewiętnastu podobnych czynów.

Policjanci prowadzą czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia. Obaj sprawcy byli już wcześniej notowani. Za włamania i kradzieże cudzego mienia zatrzymanemu 17-latkowi grozi do 10 lat za kratami. O jego losie rozstrzygnie prokurator. Młodszy ze sprawców stanął przed Sądem Rodzinnym. Policjanci wnioskują o umieszczenie go w Schronisku dla Nieletnich.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.