Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2012
  • wyświetleń: 5542

Opady śniegu utrudniają ruch

Z powodu opadów śniegu pogorszyły się warunki jazdy na drogach. W sobotę tuż po godz. 17.00 w Bestwince na ul. Witosa doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem.

zima, śnieg, ślisko, droga
W sobotę wieczorem na drogach były fatalne warunki. · fot. Jacor / klub czecho.pl


Silne mrozy i opady śniegu
W wielu miejscach na drogach nadal można spodziewać się utrudnień.


- Nasze działania na miejscu zdarzenia trwały ponad dwie godziny. Dwie osoby po przebadaniu przez lekarza pogotowia ratunkowego zrezygnowało z odwiezienia ich do szpitala. Przyczyny kolizji ustala policja - mówi dyżurny z Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej.

- Kierowców prosimy o ostrożną i rozważną jazdę, a przed wszystkim dostosowanie prędkości do panujących, trudnych warunków drogowych. Na śliskiej nawierzchni łatwo utracić kontrolę nad pojazdem, wydłuża się też droga hamowania. Należy pamiętać, że kierowca, który do tej pory nie zmienił w swoim samochodzie opon na zimowe, znacznie zmniejsza sobie i innym użytkownikom dróg szansę na bezpieczne podróżowanie. Pamiętajmy też o odśnieżeniu samochodu przed wyjazdem w trasę. Z kolei piesi powinni
przechodzić przez ulicę tylko w miejscach wyznaczonych - mówi rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz.

O fatalnych warunkach na drogach informują nas również internauci. - W Południowych przy nowym rondzie od ponad dwóch godzin brak jakiejkolwiek piaskarki z pługiem, auta jadące od strony Bielska-Białej, chcące wjechać na rondo nie mają szans - napisał w sobotę wieczorem Jacor. - Na drodze jest "szklanka" przy temperaturze -3 stopnie. 10 aut nie może wjechać pod małą górkę.

SK, aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.