czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2004
  • wyświetleń: 1004

Chcieli ukraść tory...

Reklama

Prawie 350 metrów toru chcieli wczoraj wywieźć złodzieje w Bestwinie. W miejscowości tej, przy ul. Podkępie funkcjonuje cegielnia. Tam właśnie przyjechało wczoraj około godz. 14.00 czterech osobników, którzy zdemontowali szyny służące do przewozy surowca do cegielni.

Dobrze się przygotowali. Mieli ze sobą sprzęt spawalniczy i inne narzędzia. Pocięli szyny na odcinki umożliwiającego ich wywiezienie. Na szczęście zostali zauważeni przez właściciela firmy, który wezwał ochronę i policję.

Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat, mieszkańców Katowic i Bestwiny. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nie była to ich pierwsza wizyta w tym miejscu. Od poniedziałku zdążyli już kilka razy wywieźć część zdemontowanych, metalowych elementów torowiska.

W trakcie przeszukań policjanci odzyskali większość wcześniej skradzionego mienia. Resztę sprawcy zdążyli juz sprzedać. Łączne straty wyniosły około 9 tys. zł.

Za dokonanie kradzieży sprawcom grozi od 3 m-cy do 5 lat kary pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy na ich koncie nie ma innych podobnych czynów.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.