Wiadomości

  • 22 stycznia 2012
  • wyświetleń: 5958

Będą podwyżki biletów PKM?

W tym roku pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach być może będą musieli liczyć się z podwyżką cen biletów. Rozważenie takiego pomysłu zaproponował radny Stanisław Pindel podczas spotkania na grudniowej Komisji Rozwoju i Rolnictwa Rady Miejskiej.

automat pkm, bilety, autobus
Będą podwyżki biletów PKM? · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Radny zaproponował również, aby rozważyć możliwość wprowadzenia na terenie gminy opłaty za korzystanie z przystanków autobusowych. Chodzi o prywatnych przewoźników, którzy bezpłatnie korzystając z miejskich przystanków, a za których utrzymanie płaci się z budżetu miejskiego.

Obecny na komisji pierwszy zastępca burmistrza Maciej Kołoczek stwierdził, że m.in. ze względu na wzrost cen paliw rozważa się w tym roku wprowadzenie podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Analizowano także możliwość wprowadzenia opłaty za korzystanie z przystanków autobusowych. Dotychczas okoliczne gminy nie wprowadziły tego typu opłaty.

Czy ceny biletów faktycznie pójdą w tym roku w górą i czy prywatni przewoźnicy zapłacą za korzystanie z miejskich przystanków zależeć będzie od decyzji większości radnych.

wak / czecho.pl

źródło: Protokół 25/11 KRiR RM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.