Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2012
  • wyświetleń: 4521

Zuchwała kradzież w pociągu

Laptop i nawigacja padła łupem złodziei grasujących w pociągu. W poniedziałek mieszkaniec Czechowic-Dziedzic zgłosił policji kradzież swojego laptopa i nawigacji. Oba cenny przedmioty zostały skradzione podczas jego podróży pociągiem z Kopenhagi do Czechowic-Dziedzic. Czechowiczanin oszacował straty na 5 tys. zł.

Dodatkowe pociągi na Wielkanoc
Zuchwała kradzież w pociągu


- Podczas podróży pociągiem w szczególny sposób trzeba pilnować cennego bagażu. Warto umieścić go tak w przedziale, aby był widoczny i znajdował się naprzeciw naszego siedzenia. Wszystkie cenne przedmioty warto mieć blisko siebie w bagażu podręcznym. Złodzieje najczęściej wykorzystują sytuację, gdy na chwilę zaśniemy. Dlatego spać możemy tylko wtedy gdy mamy absolutną pewność, że towarzystwo w którym podróżujemy jest znajome i "bezpieczne". Warto obserwować dyskretnie zachowania współpasażerów. Reagujmy na działania dziwne, np. zaciąganie w ciągu dnia zasłonek w przedziale, blokowanie drzwi etc. Nie należy ufać wyglądowi zewnętrznemu osób. Zdarza się tak, że atrakcyjny, dobrze wyglądający mężczyzna lub elegancko ubrana kobieta są zwykłymi złodziejami lub oszustami. Inną zasadą niezbyt może elegancką jest nie częstowanie się niczym i od nikogo. Na porządku dziennym jest serwowanie w postaci cukierków, napojów etc., środków usypiających lub narkotycznych. Szczególną ostrożność należy zachować przy wsiadaniu i wysiadaniu do pociągu. Wówczas najłatwiej paść łupem kieszonkowców - przestrzega policja.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.