czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 stycznia 2012
  • wyświetleń: 4236

Kwalifikacja wojskowa od marca

14 marca rozpocznie się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice, mężczyzn urodzonych w 1993 roku. Potrwa ona do końca kwietnia.

Baza wojskowa w Czechowicach
Kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 14 marca


W tym czasie do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Bielsku-Białej będą zobowiązani mężczyźni urodzeni w 1993 roku oraz w latach 1988-1992, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawić będą musiały się też osoby urodzone w roku 1991-1992, które: zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie, za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, ze względu na stan zdrowia.

Przed komisją będą także zobowiązane stawić się kobiety urodzone w latach 1988-1993, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2011/2012 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.

Ponadto będą oczekiwane osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, o ile nie posiadają już określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.