Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3033

Ocaleni: 6 lat od tragedii

28 stycznia 2006 r. podczas trwania wystawy gołębie pocztowych, zawalił się dach hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Do tragedii doszło tuż po godz. 17.00. Zginęło 65 osób, a 170 zostało rannych. Wśród ocalonych byli mieszkańcy Czechowic-Dziedzic i Bestwiny. To największa tego typu katastrofa we współczesnych dziejach naszego kraju.

mtk
Pomnik upamiętniający ofiary tragedii, do której doszło podczas wystawy gołębi. · fot. tvp.info


Członkowie Regionalnej Ligi Hodowców Ptaków i Drobnego Inwentarza z Czechowic-Dziedzic zdążyli opuścić halę na kilka minut przed tragedią.

- Wyjechałem o godzinie szesnastej trzydzieści. Na wystawie pojechałem ze swoimi gołębiami ozdobnymi. Gdy dojechałem do domu dowiedziałem się o tragedii. Zginęło wielu moich kolegów - wspominał tuż po tragedii Alojzy K.

O wielkim szczęściu może mówi również Henryk O., który na wystawę pojechał z 9-letnim synem. - Syn wciąż powtarzał, że chce wracać. Był zmęczony. Ja chciałem zostać. Dzisiaj dziękuje Bogu za to, że go posłuchałem. Gdyby dach zawalił się dwie godziny wcześniej ofiary liczone byłyby w setkach - wspominał Henry O.

Mariusz K. w chwili zawalenia się dachu był gdzieś w hali. - Gdy usłyszałem trzaski w górze myślałem, że to samolot. Wszystko zaczęło falować. Patrzyliśmy w górę i nikt nie wiedział o co chodzi. Nagle wszyscy zaczęli uciekać. Nie wiem, w którą stronę biegłem. Ocknąłem się na zewnątrz. Byłem cały mokry od śniegu. Gdy zadzwoniłem do domu nikt nie wiedział co mówię. Dopiero później zrozumieli.

KP / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.