czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lutego 2012
  • wyświetleń: 6714

Noclegownia czynna całą dobę

Do 5 lutego z powodów silnych mrozów - Noclegownia w Czechowicach-Dziedzicach czynna będzie przez całą dobę. Od warunków pogodowych zależeć będzie czy w kolejnych dniach placówka również będzie otwarta dłużej.

bezdomny, noclegownia
Noclegownia będzie czynna cała dobę


Noclegownia w Czechowicach-Dziedzicach zapewnia 20 osobom pozbawionym mieszkania nocleg w ciepłym i suchym pomieszczeniu, a także wykonanie zabiegów higienicznych, wypranie i wysuszenie odzieży. Ogólnodostępna kuchnia umożliwia bezdomnym przygotowanie we własnym zakresie prostych posiłków typu śniadania czy kolacje. Przez cały rok placówka czynna jest od zmierzchu do godziny 8.00 rano następnego dnia. Z pobytu w Noclegowni korzystają osoby skierowane decyzją Ośrodka Pomocy Społecznej. W dniach wolnych od pracy decyzję o przyjęciu podejmuje dyżurujący pracownik placówki Noclegowni.

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur policja, straż miejska apeluje o zwracaniem uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.

- Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze i bezdomne. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112. Jak co roku, od listopada funkcjonuje specjalna infolinia. Pod numerem telefonu 0 800 100 022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Swoim zasięgiem infolinia obejmuje teren całego województwa śląskiego - apeluje rzecznik prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.