czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2012
  • wyświetleń: 3993

Burmistrz nagradza muzyka

Młody, utalentowany Daniel Strządała z Zabrzega otrzymał indywidualną nagrodę przyznaną przez burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Młody muzyk wyróżnienie otrzymał za udział w licznych konkursach i przesłuchaniach harmonicznych, organowych i kompozytorskich oraz promowanie gminy na terenie całego w kraju.

Daniel Strządała urodził się w 1995 r. Trudno wymienić wszystkie osiągnięcia młodego zabrzeżanina. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Zdobył m.in. I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Organowych w Gdańsku, I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Bielsku-Białej, II miejsca w konkursie organowym "Per Artem ad Astra" w Krasnobrodzie oraz II miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Klawesynowym im. Wandy Landowskiej w Gdańsku.

W dziedzinie teorii muzyki otrzymał m.in. I miejsce, wyróżnienie oraz prestiżową nagrodę Grand Prix w II Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym w Łodzi oraz III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Solfeżowym w Bielsku-Białej.

Od władz miejskich Daniel Strządała otrzymał 4 tys. zł (brutto).

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.