Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lutego 2012
  • wyświetleń: 3724

Fałszywy alarm w banku

W niedzielę tuż przed godz. 21.00 w jednym z banków na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach instalacja przeciwpożarowa wykryła zagrożenie.

Na miejsce zdarzenie zadysponowano trzy wozy strażackie. Okazało się, że był to fałszywy alarm.

- Po przybyciu na miejsce i wejściu do budynku w obecności przedstawicieli banku oraz ochrony okazało się że zadziałała czujka znajdująca się na klatce schodowej. Sprawdzono wszystkie pomieszczenia, gdzie nie stwierdzono żadnych oznak pożaru - mówi rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej Patrycja Pokrzywa.

To nie jedyna interwencja strażaków tego dnia w naszym mieście. W jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul. Niepodległości uruchomił się sygnał z czujnika na dwutlenek węgla. Po dotarciu na miejsce ratowników przeprowadzono rozpoznanie, a następnie pomiar zawartości tlenku węgla urządzeniami MicroPac.

- Pomiaru dokonano w całym mieszkaniu: pierwszy pomiar godz. 12.45 - wynik 146ppm (sypialnia z piecem kaflowym); drugi pomiar godz. 13.05 - wynik 0ppm. Mieszkanie było już sprawdzane 25 listopada 2011 r. Jego użytkownik nie zastosował się do zaleceń firmy kominiarskiej, która nakazała zwiększenia wentylacji w pomieszczeniu - informuje Patrycja Pokrzywa.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.