Wiadomości

  • 19 lutego 2012
  • 21 lutego 2012
  • wyświetleń: 14950

Stara Kablownia dopiero w 2013

Centrum Handlowe Stara Kablownia w Czechowicach ma być gotowe dopiero w połowie 2013 roku. Jeden protest opóźnia budowę - pisze Dziennik Zachodni.

Centrum handlowe tesco


Centrum handlowe tesco


Powstanie centrum handlowe?, stara kablownia


Przypomnijmy, że według początkowych założeń Stara Kablownia miała być gotowa w listopadzie tego roku, a tym czasem na terenie gdzie ma ona stanąć nic się nie dzieje.

Jak zapewnia gazetę Henryk Karpeta z B.J.G. Sp. z o.o.- Inwestycja na pewno zostanie zrealizowana. Może jej uruchomienie będzie nieco przesunięte w czasie, ale galeria handlowa w Czechowicach- Dziedzicach powstanie. Czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę - dodaje.

Opóźnienie wynika ze złożonego protestu przez jednego z mieszkańców sąsiadującego z dawną fabryką kabli. Obawia się on "uciążliwości związanych z budową". Odwołanie z bielskiego starostwa trafiło w styczniu do wojewody śląskiego.

Henryk Karpeta zaznacza, że wszystkie decyzje i opinie, m.in. środowiskowe, są pozytywne dla rozpoczęcia budowy. Trwa też wiele prac, które nie są widoczne z zewnątrz, jak np. przygotowanie hal do wyburzenia.

W centrum handlowym Stara Kablowania ma być w sumie 40 punktów handlowych. Na pewno będą to supermarket Tesco, drogeria Rossmann, salon obuwniczy CCC, duński Jysk, Media Expert, apteka PGA i salonik prasowy Kolportera.

Stara Kablownia będzie nie tylko miejscem handlu, ale również rozrywki. Jak już informowaliśmy, otwarte zostanie również Multikino z czterema salami kinowymi, centrum rozrywki z ośmiotorową kręgielnią, dyskoteką, bilardem, pubem i główną atrakcją, którą będzie mini browar. Naprzeciwko centrum powstanie samoobsługowa myjnia samochodowa oraz dyskontowa stacja paliw.

ups / czecho.pl

źródło: Polska. Dziennik Zachodni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Stara Kablownia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Stara Kablownia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Stara Kablownia" podaj