Wiadomości

  • 23 lutego 2012
  • 25 lutego 2012
  • wyświetleń: 8994

Będą szukać złóż gazu i ropy

Na terenie Czechowic-Dziedzic i Bestwiny ma dojść do zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań złóż ropy oraz gazu ziemnego - informuje "Polska. Dziennik Zachodni".

ropa, olej,
Na Podbeskidziu będą prowadzone poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.


Planowane prace poszukiwawcze i rozpoznawcze będą polegały na wykonaniu szeregu badań oraz analiz geologicznych terenu, przede wszystkim badań sejsmicznych.

Zainteresowana nimi spółka Karpaty Zachodnie wystąpiła już do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla prowadzenia takiej inwestycji.

Poza wspomnianymi gminami inwestor bierze po uwagę: Buczkowice, Kozy, Porąbkę, Szczyrk, Wilamowice, Wilkowice, Bielsko-Białą, Czernichów, Gilowice, Jeleśnię, Koszarawę, Lipową, Łękawicę, Łodygowice, Ślemień, Świnną i Żywiec.

Prace rozpoczną się po wydaniu odpowiedniego rozszerzenia otrzymanej wcześniej koncesji. Po przeprowadzeniu rozpoznania, w jednej spośród tych gmin spółka przewiduje wykonać jeden lub dwa otwory wiertnicze do głębokości 4,5 tysiąca metrów.

aka / czecho.pl

źródło: Polska. Dziennik Zachodni

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.