Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2012
  • wyświetleń: 2430

Spotkanie z parlamentarzystami

Minutą ciszy i chwilą zadumy w intencji zmarłego wójta Bestwiny śp. Stefana Wodniaka rozpoczęło się spotkanie wójtów i burmistrzów powiatu bielskiego z posłami na Sejm RP i senatorami Rzeczpospolitej z terenu Podbeskidzia.

Jest to już drugie w krótkim czasie spotkanie na linii samorządowcy i parlamentarzyści, wszystko wskazuje że takie konsultacje odbywać się będą regularnie. Tym razem gospodarzem spotkania był Starosta Bielski Andrzej Płonka, a specjalnym gościem była eurodeputowana Małgorzata Handzlik.

Spotkanie samorządowców z parlamentarzystami · fot. Powiat


Głównym tematem spotkania było zagadnienie dotyczące zasad finansowania ze środków Unii Europejskiej projektów w nowym okresie programowania 2014 - 2020r. Wójtowie i burmistrzowie wskazywali takie priorytety jak: gminne strefy ekonomiczne i Parki Technologiczne, wykorzystywanie wód geotermalnych i działania związane z ochroną środowiska.

Korzystając z obecności parlamentarzystów zwracano się o pomoc w przejmowaniu przez samorząd wojewódzki dróg krajowych, które po uruchomieniu nieopodal autostrad i obwodnic stają się drogami gminnymi, na utrzymanie których po prostu gmin nie stać. M.in. mówiono również o kosztach oświetlenia dróg krajowych, odszkodowaniach za grunty pod drogi gminne, które od lat nie mają uregulowań prawnych i o propozycji likwidacji w Bielsku - Białej Sądu Okręgowego.

Podsumowując spotkanie Starosta Bielski zwrócił uwagę jak ważne są takie spotkania samorządowców i parlamentarzystów, spotkania robocze, merytoryczne, bez polityki a zmyślą o mieszkańcach nie tylko powiatu bielskiego.

Jarosław Jesionka, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.