czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2012
  • wyświetleń: 3979

Pijani kierowcy na drogach

Rekordzistą wśród kierowców - w ciągu ostatniego tygodnia - jadących na podwójnym gazie jest 39-letni kierowca mercedesa. Mężczyzna zatrzymany 21 lutego na ul. Krakowskiej w Bestwinie miał 2,6 promila alkoholu we krwi.

Nieco mniej, bo 1,5 promila, miał 41-letni rowerzysta zatrzymany następnego dnia w Ligocie na ul. Pańskiej. Za jazdę na podwójnym gazie i spowodowanie kolizji odpowie również zatrzymany, 22 lutego, 46-letni kierowca seata. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu we krwi.

- Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą dwóch lat więzienia. To nie jedyna dotkliwość dla pijanego kierowcy - zatrzymywane jest prawo jazdy, co w wielu przypadkach - na przykład dla zawodowych kierowców jest równoznaczne z utratą pracy. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC - tłumaczy rzecznik prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.