Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lutego 2012
  • 29 lutego 2012
  • wyświetleń: 6787

Zabójstwo Asi: wyrok w czwartek

Prokuratura chce 25 lat więzienia dla Marka Z., który sześć lat temu zamordował 19-letnią Joannę Surowiecką z Czechowic-Dziedzic, a kilka godzin po zabójstwie uprawiał seks z jej ciałem. Przed sądem w Katowicach w poniedziałek zakończył się proces w tej sprawie.

Pożegnanie Asi Surowieckiej
Asia została zamordowana w 2006 roku


Zabójstwo Asi Surowieckiej
Wizja lokalna w Goczałkowicach-Zdroju z udziałem Marka Z.


Oskarżony o zabójstwo z przyczyn seksualnych Marek Z. nie pojawił się na sali rozpraw, bo odmówił wyjścia z celi. Prokurator w mowie końcowej domagał się dla niego 25 lat więzienia.

19-letnia Joanna Surowiecka zaginęła w czerwcu 2006 roku w drodze z domu na stację kolejową w Goczałkowicach. Rodzina, policja, strażacy i GOPR-owcy przetrząsnęli okolicę, ale nie natrafili na żaden ślad. Tajemnicę udało się rozwikłać dopiero w 2010 roku, gdy śledczy zatrzymali Marka Z., który przyznał się do zabójstwa i wskazał miejsce zakopania ciała. Odnaleziono je w zagajniku niedaleko goczałkowickiego dworca. Mężczyzna przyznał też, że kilka godzin po zabójstwie uprawiał seks z ciałem studentki.

Policja wpadła na trop zabójcy dzięki telefonowi komórkowemu, który mężczyzna ukradł ofierze. Policja podała operatorom numer IMEI i prosiła o informację, jeśli zaloguje się do sieci. Aparat był wyłączony przez cztery lata, po czym ktoś zaczął z niego korzystać. Policjanci ustalili, że to żona Marka Z.

Podejrzany pracował w barze przy dworcu, z którego widział przechodzącą studentkę. Chciał z nią uprawiać seks, ale dziewczyna odmówiła. Wciągnął ją więc w krzaki i uderzał kamieniem po drodze. Kilkanaście godzin po dokonaniu zbrodni zabójca przeniósł ciało do pobliskiego zagajnika i tam zakopał.

Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony w czwartek.

aka / czecho.pl, źródło: Gazeta Wyborcza

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.