czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2012
  • wyświetleń: 4060

Ofiara oszustwa "na przewałkę"

Tym razem oszuści wykorzystali naiwność i łatwowierność 63-letniego czechowiczanina i ukradli mu 400 złotych, które dopiero co pobrał z bankomatu.

Sprawcy najprawdopodobniej obserwowali mężczyznę w momencie, gdy pobierał pieniądze z bankomatu. Na ul. Kołłątaja czechowiczanin zauważył, jak idący przed nim mężczyzna schyla się i podnosi z ziemi zwitek banknotów.

Mężczyzna ten oznajmił, że właśnie znalazł pieniądze i poprosił, aby wspólnie je przeliczyli. Kiedy liczyli gotówkę podszedł do nich wspólnik oszusta i stwierdził, że przed chwilą zgubił pieniądze, które wcześniej w charakterystyczny sposób oznaczył.

Oczywiście jego kolega nie przyznał się do tego, że cokolwiek znalazł. Za to czechowiczanin chcąc udowodnić swoją "niewinność" wyjął z portfela gotówkę i przekazał do przeliczenia mężczyźnie, który rzekomo zgubił pieniądze. W tym momencie - jak wyjaśnia policja - doszło do przewałki - w trakcie, gdy złodziej liczył pieniądze niespostrzeżenie ukradł 400 złotych.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.