Wiadomości

  • 5 listopada 2004
  • wyświetleń: 905

W Czechowicach otwarto posterunek straży pożarnej

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic będą wreszcie bezpieczniejsi. Dzięki otwartemu tutaj w czwartek posterunkowi straż pożarna dotrze na ich wezwanie o wiele szybciej, niż jadąc z Bielska.

Do tej pory 35-tysięczne Czechowice-Dziedzice nie miały u siebie Państwowej Straży Pożarnej. Do pożarów w mieście przyjeżdżali strażacy z Bielska. Dlatego w Czechowicach-Dziedzicach od dawna trwały starania, żeby uruchomić na miejscu punkt zawodowej straży pożarnej. Rok temu zapadła decyzja, że miasto przygotuje siedzibę, a straż zapewni samochód, sprzęt i pieniądze na etaty. Pomogły także bielskie Starostwo Powiatowe i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

W czwartek posterunek został otwarty. Mieści się przy ul. Barlickiego, w siedzibie OSP. Na jednej zmianie na wezwanie czeka cały zastęp, czyli pięciu zawodowych strażaków. Mają tu zaplecze socjalne z łóżkami, łazienką, szafkami.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.