czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2012
  • wyświetleń: 5084

Radny z Krzyżem Kawalerskim

Zygmunt Mizera radny Czechowic-Dziedzic otrzymał nadany przez Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Odznaczenie - za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za działalność na rzecz społeczności górniczej - Zygmunt Mizera odebrał 24 lutego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Radny Mizera twierdzi, że przyznanie mu odznaczenia to działalność wielu osób. Przede wszystkim rodziny - byłych teściów i byłej żony - oraz grupy ludzi, która z nim współpracowała w latach 80. oraz po przemianach demokratycznych w 1989 r.

Właśnie mija 30 lat kiedy Zygmunt Mizera, działacz opozycji demokratycznej w strukturach NSZZ Solidarność, został internowany w stanie wojennym.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski wzbogaci kolekcję innych odznaczeń radnego Mizery. Otrzymał on do tej pory m.in. "Order Serce Dziecka", Krzyż Byłych Więźniów Politycznych, Krzyż Sybiraka oraz medale "Za Ofiarność i Odwagę" i "Pro Memoria".

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.