Wiadomości

  • 10 marca 2012
  • 11 marca 2012
  • wyświetleń: 3530

Zbiórka odpadów w maju

Masz odpady wielkogabarytowe i nie wiesz co z nimi zrobić? Musisz poczekać do maja, wtedy na terenie gminy Czechowice-Dziedzice przeprowadzona zostanie odpowiednia akcja.

Jak to robią sąsiednie gminy? - W sąsiedniej gminie Pszczyna, odpady wielkogabarytowe odbierane są dwa razy w roku. System jest prostszy - nie trzeba wcześniej informować gminy o posiadanych odpadach. Wystawia się tylko w danym dniu przed posesje. Odbierane są zarówno odpady wielkogabarytowe jak i sprzęt elektroniczny.


Mieszkańcy, którzy chcą wziąć w niej udział muszą wcześniej poinformować Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego (pok. 410, tel. 322147100) o posiadanych odpadach (rodzaj i ilość), miejscu ich przechowywania oraz podać swoje dane. Tę formalność trzeba wykonać do 6 kwietnia.

Podczas akcji zbierane będą odpady wielkogabarytowe typu meble, dywany itp., ale uwaga - nie kwalifikuje się do nich sprzęt elektryczny i elektroniczny. Taki sprzęt można zawieźć do firmy firmy Polbud, która mieści się przy ul. Górniczej 15. Tam też możemy zostawić odpady niebezpiecznie tj. przeterminowane lekarstwa, farby, przepracowane oleje, baterie czy akumulatory.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.