czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 marca 2012
  • wyświetleń: 7569

Podwyżka cen biletów PKM

Mieszkańcy korzystający z przewozu autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Miejscy radni uchwalili właśnie nowe, wyższe ceny biletów autobusowych PKM.

automat pkm, bilety, autobus
Będą podwyżki biletów PKM · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Aby uchronić przed podwyżką mieszkańców korzystających regularnie z usług PKM wprowadzono bilet trzymiesięczny imienny (normalny i ulgowy) oraz szkolny. Kosztować ma tyle to trzy bilety miesięczne w dotychczasowej cenie. Za taki bilet obowiązujący na przejazdach w obrębie czechowickiej gminy trzeba będzie zapłacić 234 zł (normalny) i 96 zł szkolny. Na przejazdy w obrębie naszej gminy, miasta Bielsko-Biała i gminy Jasienica bilet trzymiesięczny kosztować będzie 258 zł (normalny) oraz 108 zł szkolny.

- Powodem podwyżki jest m.in. wzrost cen oleju napędowego, stawki VAT oraz składki rentowej - tłumaczył podczas lutowej sesji RM kierownik Biura Publicznego Transportu Zbiorowego Jan Musur. Podwyżka nie objęła również biletu miesięcznego, imiennego i na okaziciela na przejazdy w obrębie czechowickiej gminy, miasta Bielsko-Biała i gminy Jasienica, który kosztuje 100 zł i jest dostępny jako bilet normalny, bez zniżki. - W ten sposób pasażerowie, którzy w sposób regularny korzystają z usług PKM nie odczują podwyżek cen innych biletów - tłumaczy Jan Musur.

Ponadto bilet jednodniowy został zastąpiony biletem 24-godzinnym, którego czas ważności liczony jest od momentu skasowania, a nie dobowo jak dotychczas. Za bilet 24-godzinny trzeba będzie zapłacić 12 zł (normalny), za siedmiodniowy 28 zł (normalny). Również za pozostałe bilety trzeba będzie zapłacić więcej. Nowe ceny biletów będą obowiązywać już za kilka tygodni.

nan / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.