czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2012
  • wyświetleń: 3086

Policyjna akcja na drogach

W czwartek policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem "Pasy"". Mają one na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracać będą również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Policyjne działania zostaną przeprowadzone w godzinach od 6.00 do 22.00 na drogach województwa śląskiego. Mundurowi skontrolują maksymalną liczbę samochodów pod kątem przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Dodatkowo sprawdzać będą czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. W akcji zostanie wykorzystany specjalistyczny sprzęt, w tym nieoznakowane radiowozy wyposażone w wiedorejestratory.

Planowane działania mają na celu nie tylko karanie kierowców za łamanie przepisów prawa lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.

new / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.