czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2012
  • wyświetleń: 3612

Oszuści okradli 80-letnią kobietę

80-letnia czechowiczanka padła ofiarą oszustów podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Kobieta i towarzyszący jej mężczyzna weszli do mieszkania przyszłej ofiary pod pretekstem sprawdzenia jakości wody. Ich łupem padły pieniądze.

Drzwi, pukanie, oszust, gość
Uwaga na domokrążców!


Kiedy do mieszkania przy ulicy Towarowej zapukała para nieznajomych, starsza kobieta nie spodziewała się niczego złego. Oszuści już w progu oznajmili, że są pracownikami spółdzielni i sprawdzają jakość wody.

Ofiara zaprosiła nieznajomych do swojego mieszkania, gdzie w łazience i kuchni sprawdzali przepływ wody i odkręcali kurki. Zagadywali kobietę i odwracali jej uwagę tylko po to, żeby skraść pieniądze. Ich łupem padło 690 złotych.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona po "farbowanych" pracownikach spółdzielni nie było już śladu.

Wszelkie informacje o sprawcach należy kierować do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 4, tel. 32 2148810 lub najbliższej jednostki Policji - nr alarmowe 997, 112. Policja zapewnia anonimowość!

Funkcjonariusze apelują: nie wpuszczajcie do mieszkań nieznajomych, bo nie zawsze mają czyste intencje!

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.