Wiadomości

  • 18 marca 2012
  • 24 marca 2012
  • wyświetleń: 7074

Rekolekcje o św. Andrzeju Boboli

Za nami:

Parafia św. Andrzeja Boboli (klasztor) w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na rekolekcje wielkopostne poświęcone rozważaniom:
"Jak działa dziś św. Andrzej Bobola, patron naszego miasta?".

Rekolekcje odbędą się w dniach 25-28 marca, a poprowadzi je o. Aleksander Jacyniak, jezuita, wykładowca teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Nauki rekolekcyjne odbędą się w niedzielę 25 marca na wszystkich mszach św. (włącznie z sobotnią mszą św. wieczorną) oraz w poniedziałek, wtorek i środę (26-28.03) na mszach św. o godzinie 8.00 i 18.30.

Św. Andrzej Bobola jest fascynującą postacią, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Jak za życia, tak i po śmierci zjawiał się zawsze tam, gdzie był potrzebny. W litanii wzywany jest jako "Wielki Orędownik Polski" i "prorok zmartwychwstania Polski po trzecim rozbiorze".

Zanim jeszcze został patronem Polski w 2002 roku, nasze miasto już 1999 roku obrało go za swego patrona. Ojciec Jacyniak od wielu lat zgłębia życiorys Świętego i bada jego działanie w naszych czasach. Czy w naszym mieście, któremu św. Andrzej Bobola patronuje, można dostrzec ślady jego działania?

aka / czecho.pl

źródło: Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia św. Andrzeja Boboli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj