Wiadomości

  • 19 marca 2012
  • wyświetleń: 4866

Klasa sportowa w SP nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach ogłasza nabór do klasy I ukierunkowanej na sport na rok kalendarzowy 2012/2013 dzieci z rocznika 2005 i 2006. W klasach od I do III oprócz 3 godzin wychowania fizycznego wynikających z podstawy programowej będzie jedna dodatkowa godzinę zajęć z instruktorem.

Jubileuszowy memoriał pływacki
W ramach klasy sportowej prowadzone będą między innymi zajęcia na basenie.


Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach


Przez pierwsze trzy lata nauki dzieci będą miały przygotowanie do klasy IV, która stanie się klasą sportową z 10 godzinami wychowania fizycznego (4 ogólnorozwojowymi i 6 ukierunkowanymi na daną dyscyplinę sportową).

Klasa sportowa będzie dwuprofilowa, siatkówka chłopców i koszykówka dziewcząt. W ramach wychowania fizycznego odbywać się będą również zajęcia na basenie "Wodnik" z instruktorem pływania. SP 5 współpracuje z Miejskim Towarzystwem Sportowym "Winner", MKS-em Czechowice-Dziedzice oraz Gimnazjum nr 2, w którym dzieci po skończeniu szkoły podstawowej mogą kontynuować naukę w klasie sportowej o tych samych profilach.

Do klasy I mogą być zapisywane dzieci z rejonu Szkoły jak również spoza rejonu. Szkoła Podstawowa nr 5 zapewnia wysoki poziom kształcenia, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i trenerską, dobrą bazę sportową, niewielką odległość od obiektów sportowych (basen, stadion MOSiR, lodowisko), obozy rekreacyjno-sportowe, dresy).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjno - organizacyjne do Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Klasztornej 21 w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 28 marca na godzinę 16.30. Więcej informacji pod numerem telefonu 0-32-215-34-27, na stronie internetowej www.sp5.czechowice-dziedzice.pl lub w sekretariacie szkoły.

aka / czecho.pl

źródło: Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.