Wiadomości

  • 22 marca 2012
  • 25 marca 2012
  • wyświetleń: 8160

Warsztaty szkolne sprzedane

Warsztaty szkolne przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach zostały sprzedane. Ich nowymi właścicielami są przedsiębiorcy z Parku Techniki Lotniczej.

ZSTiL
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych · fot. nan


Na sprzedaż warsztatów powiat bielski ogłosił dwa przetargi z ceną wywoławczą 3,6 mln zł. Nie doszły one jednak do skutku. Ostatecznie sprzedano je za ok. 1,5 mln zł.

Do końca obecnego roku szkolnego warsztaty będą funkcjonować bez zmian. Nowi właściciele planują zmodernizować halę główną i pion socjalny, a w dalszej kolejności zagospodarować pozostałe pomieszczenia magazynowe.

W związku ze sprzedażą warsztatów powiat bielski proponuje prowadzenia szkolenia zawodowego i praktyk dla uczniów m.in. przez miejscowe zakłady pracy. Rozważana jest również możliwość korzystania z nowych warsztatów w Bielsku-Białej. Do tej pory nie została jeszcze podjęta w tej sprawie ostateczna decyzja.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.