czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2012
  • wyświetleń: 5309

Nowoczesna przyczepa w PCK

Nowoczesną przyczepę i namiot, które przydają się podczas ratowania poszkodowanych w katastrofach otrzymała Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Czechowicach-Dziedzicach.

PCK Czechowice-Dziedzice
fot. PCK Czechowice-Dziedzice


PCK Czechowice-Dziedzice
Zdjęcia z odbioru przyczepy (Liszki k. Krakowa), oraz rozłożony już namiot na ul. Barlickiego w Cz-Dz. · fot. PCK Czechowice-Dziedzice


Jest to jedna z 17 przyczep które zostały zakupione z funduszy przekazanych przez Niemiecki Czerwony Krzyż.

Przyczepa katastroficzna ma lekką, wzmocnioną konstrukcję, jest wyposażona w otwierane osobno burty zapewniające stabilność i bezpieczeństwo sprzętu ratowniczego. Namiot może służyć jako punkt udzielenia doraźnej pomocy medycznej lub zaplecze sanitarne dla ratowników.
Rozłożenie namiotu trwa bardzo krótko, a jak wiadomo czas ma ogromne znaczenie w przypadku prowadzenia akcji ratowniczej

Grupa Ratownictwa PCK z Czechowic-Dziedzic brała udział między innymi w akcjach ratunkowych podczas katastrofy budowlanej w Chorzowie w 2006r. podczas lokalnych podtopień w 2009r. oraz powodzi w 1997 i 2010 r. Niejednokrotnie grupa była także wzywana przez Policje oraz Straż Pożarną do pomocy podczas poszukiwań osób zaginionych. Transport sprzętu oraz udzielanie pomocy w czasie działań było by znacznie łatwiejsze gdyby w tamtym czasie grupa posiadała przyczepę.

System Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża stanowi odpowiedź stowarzyszenia w zakresie przygotowania i reagowania na wypadek klęsk i katastrof w kraju i za granicą. W jego skład wchodzą 23 Grupy ratownictwa, które poprzez swoje działania mają na celu wspomaganie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Państwowego Ratownictwa Medycznego

Zadaniem wszystkich Grup Ratownictwa tworzących System Ratownictwa PCK jest prowadzenie kompleksowych działań ratowniczych obejmujących udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy i medycznych czynności ratunkowych (w tym również w trudnym terenie), bezpośrednio na miejscu katastrofy i prowadzenie tych działań w długim okresie czasu.

A.U.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.