czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2431

Modernizacja stadionu przesunięta

Mieszkańcy czechowickiej gminy, a szczególnie Zabrzega będą musieli jeszcze poczekać na zapowiadaną na ten rok modernizację stadionu sportowego. Planowana inwestycja została przesunięta na lata 2013-2014 - poinformował nas dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Leśnik.

Reklama

Przesunięcie terminu wynikło z nieotrzymania pieniędzy na tę inwestycję z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. - Dlatego będą teraz czynione starania o uzyskanie dofinansowania zadania ze środków Lokalnej Grupy Rybackiej (do 85 proc. kosztów inwestycji ) - mówi dyrektor Adam Leśnik.

[dobryinteres]

Gra jest warta świeczki, bo gdyby pieniądze udało się pozyskać, to na stadionie w Zabrzegu przybędą m.in. dwa namioty na 250 osób, zostanie wybudowane nowe oświetlenie, ma być postawiony budynek z lekkiej konstrukcji do obsługi imprez oraz grill na 60 osób, który ma znajdować się w lasku bezpośrednio przy stadionie.

To nie koniec wielkich planów, bowiem w 2014 r. ma powstać czterotorowa tartanowa bieżnia, dwie skocznie w dal, skocznia wzwyż, stanowisko do rzutu kulą, oszczepem oraz plac zabaw dla dzieci. Przewidywany koszt realizacji zadania ma wynieść 1,7 mln zł w 2013 r. i 1,4 mln zł w następnym roku.

Teraz wypadałaby tylko trzymać kciuki, aby przekonać Lokalną Grupę Rybacką, że warto zainwestować te pieniądze w Zabrzegu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nasza gmina ma duże szanse na ich otrzymanie.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.