czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3890

Oszust wyłudził ponad 10 tys. zł

Ponad 10.000 złotych straciła 58-letnia czechowiczanka, która przekazała pieniądze obcemu mężczyźnie sądząc, że pilnej pożyczki potrzebuje jej bratanek.

Reklama

Oszust rozpoczął telefoniczną rozmowę z przyszłą ofiarą od słów: "ciociu potrzebuję pilnej pożyczki. Miałem wypadek samochodowy, jestem w szpitalu". Kobieta poruszona tymi słowami zgodziła się przekazać zaoszczędzone pieniądze.

Oczywiście fałszywy bratanek nie mógł odebrać gotówki osobiście, bo przecież przebywał w szpitalu, więc wysłał swojego kolegę. Kiedy w domu czechowiczanki pojawił się nieznajomy mężczyzna, kobieta przekazała mu oszczędności. Dopiero po rozmowie z prawdziwym bratankiem okazało się, że ma się on dobrze, nie uległ wypadkowi i nie pożyczał żadnych pieniędzy.

W ten sam sposób oszuści próbowali tego dnia naciągnąć na pożyczkę jeszcze dwie inne osoby. Do 64-letniej mieszkanki Czechowic-Dziedzic zadzwoniła kobieta, która podawała się za jej siostrzenicę. Oszustka twierdziła, że miała wypadek samochodowy i potrzebuje 35.000 złotych na naprawę samochodu i szpitalne leczenie. Przyszła ofiara okazała się sprytniejsza i zanim zgodziła się przekazać pieniądze, skontaktowała się z prawdziwą siostrzenicą.

Prawdopodobnie ta sama oszustka zadzwoniła do 86-letniej czechowiczanki i podając się za jej wnuczkę próbowała wyłudzić 25.000 złotych. Kobieta nie zgodziła się na pożyczkę twierdząc, że nie ma pieniędzy.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.