czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2697

Strażacy mieli pełne ręce roboty

W środę w naszym mieście oraz sąsiednim Kaniowie straż pożarna interweniowała aż pięciokrotnie.

Reklama

Kolejny pożar suchej trawy w gminie
Ostatnimi dniami strażacy często wyjeżdżają do pożarów suchej trawy.


Pierwszym zdarzeniem, w którym uczestniczyli strażacy, była neutralizacja plam oleju na ul. Traugutta. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się oleju na jezdni była awaria układu paliwowego w nieustalonym pojeździe.

Do kolejnej neutralizacji palm oleju strażacy zostali wezwani na ul. Węglową, gdzie doszło do kolizji drogowej. - Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów od pojazdów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych - informuje biuro prasowe Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Ponadto strażacy dwukrotnie gasili pożar suchej trawy. Do pierwszego, małego pożaru doszło na ul. Bestwińskiej. Dużo większy pożar miał miejsce w Kaniowie przy ul. Rybackiej. Zapaliła się tam sucha trawa i zarośle wokół wału przeciwpowodziowego.

Do ostatniego zdarzenia strażacy zostali wezwani po godz. 19.00 na ul. Mazańcowicką, gdzie musieli ugasić pożar sadzy w kominie. - Działania zastępów polegały na wygaszeniu paleniska w piecu centralnego ogrzewania. Pożar sadzy ugaszono za pomocą piasku - informuje PSP w Bielsku-Białej.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.