czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2012
  • 20 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 9970

Pałac Kotulińskich z wyróżnieniem

Zespół pałacowo-parkowy "Pałac Kotulińskich" w Czechowicach-Dziedzicach otrzymał wyróżnienie w konkursie"Zabytek Zadbany - edycja 2012" w kategorii Adaptacja obiektów zabytkowych.

Reklama

Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach · fot. palackotulinskich.pl


Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 18 kwietnia w Stargardzie Szczecińskim. Gratulacje dla Firmy "Polplast" - właściciela Pałacu - złożył Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski.

"Zabytek Zadbany" jest corocznym konkursem ogłaszanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad konkursem sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Od 2011 roku podmiotem realizującym procedurę konkursową jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Konkurs skierowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

Jego celem jest promocja opieki nad zabytkami i upowszechnianie najlepszych wzorów właściwego utrzymania i zagospodarowania obiektów. Charakter edukacyjny konkursu polega na popularyzacji wiedzy dotyczącej właściwego postępowania z zabytkami architektury podczas ich użytkowania oraz w trakcie przeprowadzanych remontów.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.