czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1380

Uwaga na kieszonkowców!

Przedświąteczna gorączka zakupów trwa w najlepsze. Na ulicach, przystankach, dworcach, a szczególnie w sklepach panuje coraz większy ruch. Pośpiech i roztargnienie bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy, którzy właśnie w tym okresie "zbierają żniwa".

Reklama

Niestety, część tych kradzieży prowokujemy sami. Zwłaszcza, gdy w czasie zakupów w centrach handlowych dla wygody odkładamy torebki i saszetki do wózków na zakupy. Zajęci wybieraniem towaru nie zwracamy uwagi na otoczenie, a właśnie na ten moment czyhają złodzieje.

Szczególnie teraz - w okresie poprzedzającym zbliżające się święta - policja prosi o rozwagę! "Gorączka zakupów" w sklepach to okazja dla złodziei dlatego pamiętajmy, aby:
- nie pozostawiać portfela z pieniędzmi w otwartej torbie i na widoku (na ladzie sklepowej, itp.),
- posiadaną gotówkę najlepiej schować w kilku miejscach - zabezpieczanych guzikiem lub zamkiem,
- płacić odliczoną gotówką, bez zbytecznego pokazywania rzeczywistej zawartości portfela,
- unikać ostentacyjnego chowania portfela w określone miejsce,
- zwracać uwagę na osoby stojące w kolejce przed i za Wami, a zakupy trzymać blisko siebie,
- w tłoku podczas podróży lokalnymi środkami transportu wykazywać się czujnością i zainteresowaniem otoczenia wokół i unikać zwłaszcza tzw. "sztucznego tłoku".

Unikajcie też pozostawiania auta na postoju bez nadzoru, szczególnie gdy wartościowe rzeczy widoczne są przez jego szyby!

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.