czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1914

Więcej policjantów na drogach

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów - tak będą wyglądały Święta Wielkanocne dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem wyruszających w podróż. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Reklama

Policja łapała pijanych kierowców
Policjanci przeprowadzą wzmożone kontrole kierowców.


Patrole będą widoczne na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Dlatego też lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż.

Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy światła w pojeździe są sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny w silniku są uzupełnione. Policjanci ruchu drogowego będą używać także do kontroli radiowozów nieoznakowanych z wideorejestratorami.

Mundurowi będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących. W te święta, tak jak i w latach ubiegłych nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policyjne działania będą także obejmowały sprawdzenia, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Należy zapamiętać, że pasy i foteliki zostały wymyślone po to, aby chronić ludzkie życie, a nie po to, aby je utrudniać.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiejnocy to szczególny czas spędzany w gronie rodziny. Dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.

aka / czecho.pl

źródło: Komenda Główna Policji

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.