czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2012
  • 16 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 6437

Zawody z pierwszej pomocy

14 kwietnia na terenie Czechowic-Dziedzic odbyły się XV Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. W zawodach wzięło udział 13 zespołów reprezentujących szkoły znajdujące się na terenie naszej gminy.

Reklama

Pięcioosobowe drużyny musiały zmierzyć się z 6 zadaniami, podczas których spotkały się z sytuacjami wymagającymi udzielenia pierwszej pomocy. Do tych sytuacji możemy zaliczyć między innymi: wypadek samochodowy, zatrzymanie krążenia, zasłabnięcie kobiety w ciąży, poparzenie czy uraz głowy. Uczestnicy musieli również rozwiązać test z wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy.

Zawody z pierwszej pomocy · fot. Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża


Klasyfikacja:

W kategorii szkół podstawowych:
I Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawla II w Bronowie 239 pkt.
II SP nr 3 im. Z. Kossak-Szczuckiej w Ligocie 223 pkt.
III SP im. J. Londzina w Zabrzegu 215,5 pkt.

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I GP im. Ks. Prof. J. Tischnera w Ligocie 236,5pkt.
II GP im. Ks. J. Londzina w Zabrzegu 219 pkt.
III GP nr 1 im. Ks. J. Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach 218,5 pkt.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I LO im. M. Curie-Skłodowskiej w Czechowicach-Dziedzicach 248 pkt.
II ZSTiL im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach 225 pkt.

Pragniemy złożyć także serdeczne gratulacje zespołowi reprezentującemu Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach, który zdobył wynik 224 punktów, a z racji tego, iż składał się z uczniów różnych szkół, startował poza konkurencją.

W imieniu grupy pragniemy złożyć serdeczne podziękowania osobom oraz organizacjom, bez których to przedsięwzięcie nie było by możliwe: Panu Marianowi Błachutowi, Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic, za objęcie honorowego patronatu, pracownikom Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach - Panu Naczelnikowi Grzegorzowi Wąsikowi oraz Pani Inspektor Renacie Nawrockiej, Dyrekcji Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach za udostępnienie pomieszczeń oraz Piekarni "U Habermanna" za bułki dla wszystkich uczestników Zawodów

Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.