czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 9214

Na spacer do Parku Miejskiego

Jesienią ubiegłego roku teren parku "Lasek" został wzbogacony nowymi nasadzeniami. To element projektu waloryzacji zieleni parku miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Sienkiewicza. Większość z nich obecnie bardzo efektownie kwitnie, dlatego też warto w najbliższych dniach udać się na spacer do naszego parku i zobaczyć je na własne oczy.

Reklama

W ramach projektu wykonane zostały wysady drzew liściastych i iglastych o atrakcyjnym pokroju, barwnych liściach i kwiatach oraz krzewów ozdobnych, zróżnicowanych pod kątem wielkości, barwy liści i kwiatów oraz pory kwitnienia. Cennym uzupełnieniem wysady są wprowadzone rośliny okrywowe i cebulowe, ponad tysiąc sztuk krokusów, żonkili, tulipanów, szafirków, cebulic i przebiśniegów. Rośliny cebulkowe zwiastują wiosnę w sposób szczególnie widoczny.

Park Miejski · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Większość z nich właśnie w tym okresie roku bardzo efektownie kwitnie, w momencie kiedy inne rośliny są jeszcze uśpione - dlatego też warto w najbliższych dniach udać się na spacer do naszego parku i zobaczyć je na własne oczy.

Warto pamiętać, że nie wszystkie z nich są roślinami wyłącznie wiosennymi. Odpowiednio dobrane gatunki i odmiany upiększą park przez cały rok.

Różnorodność gatunkowa parku oprócz celów przyrodniczych i estetycznych, pełni również rolę edukacyjną.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.