czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3793

Interolimpiada Języka Angielskiego

14 kwietnia odbył się II etap (półfinał) Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych powiatów: Bielskiego, Cieszyńskiego i Żywieckiego oraz Szkół z Republiki Czech i Republiki Słowacji pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jedną z ośmiu szkół goszczących półfinalistów Interolimpiady była Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Organizatorem konkursu są Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie oraz Gimnazjum MGM w Wiśle.

W I etapie wzięło udział 3305 uczniów z 64 szkół! Na tym etapie uczniowie we własnych szkołach pisali "kartkówkę z języka angielskiego". W kartkówce brali udział wszyscy uczniowie ze zgłoszonych klas. 10 najlepszych uczniów z każdej szkoły przeszło do półfinału. Do drugiego etapu awansowało 614 uczniów.

Interolimpiada Języka Angielskiego 2012 · fot. Aleksandra Broda


W naszej szkole oprócz naszych półfinalistów mieliśmy zaszczyt gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką pani Janiny Wiktorow, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką pani Iwony Sojki, uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie pod opieką pani Arletty Guzdek, uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bronowie pod opieką pani Mirosławy Skwierczyńskiej, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dankowicach pod opieką pani Barbary Golec oraz uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilamowicach pod opieką pani Agnieszki Genc (łącznie 50 uczniów). Panie Aleksandra Broda oraz Katarzyna Zawiła sprawowały opiekę nad uczniami naszej Czwórki, a także koordynowały przebieg konkursu. Nad całością czuwała pani dyrektor, Urszula Polaczek.

Półfinaliści mieli obowiązek wykonać samodzielnie pracę twórczą w dowolnie wybranej formie związaną tematycznie z Wielką Brytanią oraz w dniu konkursu dostarczyć ją organizatorom. Drugim elementem składowych półfinału był test zadań zamkniętych i otwartych, sprawdzający znajomość podstawowych struktur gramatycznych oraz funkcji językowych, a także sprawność czytania ze zrozumieniem. Na wykonanie zadań testowych półfinaliści mieli 90 minut.

Po wytężonej pracy goście udali się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek przygotowany przez panie intendentki.

Do finału awansuje 20 uczniów, którzy uzyskali największą łączną liczbę punktów za test i pracę twórczą. Na finalistów czekają nagrody przygotowane przez organizatorów. Dodatkowe nagrody zostaną przyznane także autorom wyróżnionych prac tematycznych o Wielkiej Brytanii.

Pragniemy serdecznie podziękować paniom Alicji Prończuk, Renacie Kopeć, Iwonie Polaczek, Hannie Martyniszyn, Paulinie Kajsturze oraz Sonii Łęczek-Kajsturze za pomoc w organizacji półfinału w naszej szkole.

Katarzyna Zawiła

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.