Wiadomości

  • 17 kwietnia 2012
  • 22 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 8581

Upamiętnią ofiary Smoleńska

W Czechowicach-Dziedzicach upamiętnione zostaną ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Żałoba po katastrofie w Smoleńsku
W katastrofie lotniczej zginęli między innymi Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.


"Pamięci 96 Polaków na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości upamiętnienia 70 rocznicy sowieckiej zbrodni ludobójstwa w lesie katyńskim dokonanej na jeńcach wojennych i oficerach Wojska Polskiego w 1940 roku. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic" - tak będzie brzmiał tekst na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, która
zostanie poświęcona w niedzielę, 22 kwietnia, przy kościele św. Andrzeja Boboli. Tam też znajdzie swoje miejsce. Zostanie umieszczona tuż przy dzwonnicy.

Karol Bielas i Julian Zemczak - to główni przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego związanego m.in. ze zbiórką pieniędzy na powstanie tablicy. Jak powiedział nam Karol Bielas do akcji, która miała charakter społeczny włączyli się również niektórzy miejscy radni, głównie z klubu Rodzina Prawo Wspólnota.

Tablica Smoleńska zostanie poświęcona po Mszy św. o 11.30.

SK / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia św. Andrzeja Boboli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj