czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2012
  • 22 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 4773

Pola Nadziei w Czechowicach

Za nami:

W niedzielę, 22 kwietnia, przed kościołami w naszej gminie prowadzona będzie coroczna kampania Pola Nadziei. Młodzież ubrana w żółte koszulki będzie kwestować na rzecz domowego hospicjum w Czechowicach-Dziedzicach. Ofiarodawcy otrzymują za swoje "serce"- kwiat żonkila lub jego symbol.

Reklama

pola nadziei, żonkile
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei.


Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

- Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także uwrażliwienie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych. Cieszy nas, że przy kilku szkołach w gminie są pola nadziei, na których rosną żonkile, a przede wszystkim wspaniała młodzież, która włącza się w nasze akcje - powiedział nam Jan Kiedos jeden z organizatorów akcji ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Nasza Rodzina z Czechowic-Dziedzic.

Pola Nadziei to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Celem programu jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów i propagowanie idei opieki hospicyjnej.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.