czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2012
  • 2 września 2012
  • wyświetleń: 11446

Pałac zdobył wyróżnienie

Zabytkowy zespół pałacowo-parkowy, w którym mieści się Hotel Pałac Kotulińskich otrzymał wyróżnienie w konkursie Modernizacja Roku 2011, jak również nagrodę specjalną od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej za restaurację i przystosowanie zespołu pałacowo - parkowego Pałac Kotulińskich do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

Reklama

wyróżnienie dla firmy polplast, palac kotulńskich
Wyróżnienie w konkursie "Modernizacja Roku 2011" dla firmy POLPLAST, właściciela Pałacu Kotulińskich


Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się 29 sierpnia w Zamku Królewskim w Warszawie. Była to już 16. edycja tego prestiżowego konkursu.

Poza inwestorem - firmą POLPLAST, wyróżnienia otrzymali także projektanci z firmy ZAP Pracownia Projektowa Zofia i Piotr Wawrzeńczyk z Bielska-Białej, główny wykonawca - firma P.P.U.H. AKCES Brunon Kieloch z Czechowic-Dziedzic oraz Zakład Tynkarsko - Sztukatorski LINIA Wiesław Mrowiec z Trzebinia, który dbał o właściwe odrestaurowanie zabytkowych elementów Pałacu Kotulińskich.

Pałac Kotulińskich: dawniej i dziś · fot. palackotulinskich.pl


Ideą konkursu jest propagowanie i wspieranie działań skierowanych na ratowanie zabytków i budowli dziedzictwa narodowego oraz promowanie tak prowadzonej modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów aby nadać im nową funkcję, czy zwiększyć walory estetyczne w ramach istniejącej tkanki, bez realizacji całkiem nowych inwestycji.

Zabytkowy zespół pałacowo-parkowy, w którym mieści się Hotel Pałac Kotulińskich jest tego świetnym przykładem, gdyż w ramach istniejącego od prawie 300 lat rokokowego pałacu powstał klimatyczny hotel, otoczony starym parkiem, dwie restauracje, z których jedna powstała w budynku odtworzonym od fundamentów na podstawie starych planów. Wnętrza pałacu odzyskały dawny blask, a nowe pomieszczenia zyskały nowy, nawiązujący do epoki.

new / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.