czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2012
  • 27 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 5654

Będzie kontrola w szkołach?

Burmistrz Marian Błachut zwrócił się do komendanta czechowickiego komisariatu Bogdana Ogrockiego o zwiększenie działań związanych z ujawnieniem przestępczości narkotykowej i kontroli w placówkach oświatowych na terenie gminy.

Reklama

Marihuana, narkotyk
Będzie zwiększona kontrola w szkołach?


- Na pewno podejmiemy takie działanie - potwierdził nam komendant Ogrocki. I dodał: - W naszym komisariacie nie ma osoby, która zajmuje się stricte problematyką narkomanii. W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej powołano do życia specjalistyczną grupę do walki z narkomanią. Komendant Ogrocki twierdzi, że na podstawie danych statystycznych na tę chwilę nie ma w Czechowicach dużego problemu narkomanii, aczkolwiek mają miejsce pojedyncze przypadki zatrzymań osób posiadających narkotyki.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Fajfer nie zgadza się z tym twierdzeniem. Uważa, że w Czechowicach występuje problem narkomanii. Jest duża skala tego zjawiska w szkołach gimnazjalnych i średnich.

Podczas komisji Polityki Społecznej RM zapytał komendanta, czy oprócz pogadanek w szkołach policja zajmuje się wykrywaniem dealerów narkotykowych. Czy funkcjonariusze policji wykryli sprawców handlu narkotykami w gminie? Jaka jest statystyka tego zjawiska? Jakie środki skierowane są na walkę z tym problemem? Ile skierowano do sądu oskarżeń w tym temacie? Czy są prowadzone czynności wykrywacze w zakresie dealerów?

Zauważył, że gmina wspomaga czechowicki komisariatu policji finansowo i oczekuje pomocy w zakresie likwidacji zagrożeń wypływających z rozszerzającej się narkomanii wśród dzieci i młodzieży szkół gminnych. Stąd też pojawił się wniosek, aby wystąpić do KMP w Bielsku-Białej w celu zintensyfikowania działań związanych z ujawnieniem przestępczości narkotykowej oraz zwiększenia kontroli w placówkach oświatowych.

Komendant Bogdan Ogrocki odpowiadając wyjaśnił, że w jednostce policji w Czechowicach nie ma stanowiska ds. przestępczości związanej z narkomanią. W jednej ze szkół w naszej gminie policja przy udziale Urzędu Celnego przeprowadziła akcję z udziałem psa wykrywającego narkotyki. Zdaniem komendanta jedna akcja jest niewystarczająca. Powinno być więcej, aby działać prewencyjnie.

SK / czecho.pl

źródło: Protokół nr 27/12 KPS

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.