czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2012
  • 6 maja 2012
  • wyświetleń: 4297

Strażacy otwierają remizy

Przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów zaprasza - na Dni Otwartych Strażnic - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Reklama

Państwowa Straż Pożarna logo, psp


W Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych, dzieci i młodzież będą miały okazję zapoznać się z pracą strażaków oraz podstawami ratownictwa medycznego w zakresie opatrywania ran i poparzeń, a także wzywania pomocy na miejsce zdarzenia. Akcja będzie trwała cały maj.

Placówki oświaty, które chciałyby wziąć w niej udział mogą zgłaszać się do dowódców Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych: nr 1, B-B, ul. Leszczyńska 43 - tel. (0-33) 812-22-33 wew.146 oraz JRG nr 2 ul., B-B, Wapienicka 12 - tel. (0-33) 818-44-23.

- Akcja ma na celu poszerzenie wiedzy na temat działalności straży pożarnej, która uczestniczy nie tylko w akcjach gaszenia pożarów, ale również w usuwania skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych, nieszczęśliwych i nietypowych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Popularyzuje zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń. Gorąco zachęcamy do udziału. Tym bardziej, że w tym roku mija 20. rocznica istnienia Państwowej Straży Pożarnej - mówi rzecznik prasowy PSP w Bielsku-Białej Patrycja Pokrzywa.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.