czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3932

Fałszywy bratanek poszukiwany

Czechowiccy policjanci poszukują mężczyznę, który wyłudził ponad 10 tys. zł od 58-letniej czechowiczanki. Kobieta przekazała pieniądze obcemu mężczyźnie sądząc, że pilnej pożyczki potrzebuje jej bratanek.

portret pamięciowy


Policja sporządziła portret pamięciowy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciu proszone są o osobisty kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 4 lub telefonicznie pod nr tel. 32 215-32-35.

To nie jedyny taki przypadek. Kilka dni temu blisko 10 tys. zł straciła 83-letnia czechowiczanka, która zgodziła się przekazać swoje oszczędności rzekomemu wnuczkowi.

Oszust podający się za krewnego czechowiczanki prosił w czasie telefonicznej rozmowy o pilną pożyczkę. Twierdził, że spowodował wypadek i musi uregulować spowodowane szkody. Tak kierował rozmową, że kobieta była przekonana, że rozmawia z wnuczkiem. Kiedy wreszcie zgodziła się przekazać oszczędności oszust stwierdził, że nie może odebrać gotówki osobiście, a przyśle znajomego. Po kilkudziesięciu minutach do jej mieszkania zapukał nieznany mężczyzna, któremu ofiara bez chwili wahania przekazała pieniądze.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.