czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3986

Fałszywy bratanek poszukiwany

Czechowiccy policjanci poszukują mężczyznę, który wyłudził ponad 10 tys. zł od 58-letniej czechowiczanki. Kobieta przekazała pieniądze obcemu mężczyźnie sądząc, że pilnej pożyczki potrzebuje jej bratanek.

Reklama

portret pamięciowy


Policja sporządziła portret pamięciowy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciu proszone są o osobisty kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 4 lub telefonicznie pod nr tel. 32 215-32-35.

To nie jedyny taki przypadek. Kilka dni temu blisko 10 tys. zł straciła 83-letnia czechowiczanka, która zgodziła się przekazać swoje oszczędności rzekomemu wnuczkowi.

Oszust podający się za krewnego czechowiczanki prosił w czasie telefonicznej rozmowy o pilną pożyczkę. Twierdził, że spowodował wypadek i musi uregulować spowodowane szkody. Tak kierował rozmową, że kobieta była przekonana, że rozmawia z wnuczkiem. Kiedy wreszcie zgodziła się przekazać oszczędności oszust stwierdził, że nie może odebrać gotówki osobiście, a przyśle znajomego. Po kilkudziesięciu minutach do jej mieszkania zapukał nieznany mężczyzna, któremu ofiara bez chwili wahania przekazała pieniądze.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.